aktualnosci

Dodano:2017-09-26, POŻAR W FIRMIE TRANSPORTOWEJ - ADAMOWO


Około godziny 23:00 w dniu 24.09.2017 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymał informację o palącym się samochodzie w miejscowości Adamowo. Informacja wpłynęła za pośrednictwem WCPR Poznań. Do zdarzenia natychmiastowo zadysponowano jeden zastęp JRG Wolsztyn. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar samochodu dostawczego, budynków gospodarczych oraz naczepy ciągnika siodłowego, w związku z czym Kierujący Działaniem Ratowniczym zgłosił potrzebę zadysponowania dodatkowych sił i środków.  Dyżurny zadysponował dwa zastępy OSP Kębłowo oraz po jednym zastępie z OSP Świętno  OSP Obra i OSP Siedlec. Pogotowie Energetyczne również było w drodze na miejsce pożaru.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia i od razu przystąpiono do akcji gaśniczej. Podano dwa prądy ciężkiej piany gaśniczej na palące obiekty oraz równocześnie dwa prący wody w celu obrony pozostałych pojazdów i zagrożonych budynków. W trakcie akcji gaśniczej zerwaniu uległa linia średniego napięcia, która przebiegała nad budynkami. KDR podjął decyzję o natychmiastowym przerwaniu działań gaśniczych. Pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli zasilanie na zerwanej linii po czym wznowiono podawanie środków gaśniczych. Na miejsce przybył bryg. Sławomir Śnita pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego. Strażacy działali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Pożar został opanowany lecz by dogasić spalone powierzchnie konieczna była rozbiórka konstrukcji objętych pożarem.

W czasie działań zlokalizowano ukraińskiego pracownika, który przed przybyciem zastępów podjął próbę ugaszenia busa i doznał poparzeń obu dłoni. Poszkodowanemu udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy po czym przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Zastęp OSP Siedlec został predysponowany do siedziby Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie w celu zabezpieczenia powiatu na czas prowadzonych działań.

Ostatecznie udało się uratować  6 samochodów dostawczych, ciągnik siodłowy i garaż, w którym znajdował się samochód osobowy. Spaleniu uległ samochód marki FIAT, naczepa ciągnika siodłowego oraz budynki gospodarcze, w których znajdowały się dwie chłodnie, sortownia grzybów, magazyn oraz warsztat samochodowy.

W działaniach brało udział 8 zastępów w sile 40 strażaków. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej samochodu natomiast szczegółowym wyjaśnieniem zajmie się Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie.  Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak