aktualnosci

Dodano:2017-10-09, ORKAN "KSAWERY" PRZESZEDŁ NAD POWIATEM


Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godz. 17:55 . Tylko w dniu 05 października (czwartek) odnotowano 59 zdarzeń, następnego dnia doszło 51 interwencji, w sobotę (07.10) już zdecydowanie mniej bo tylko 16.

Główną przyczyną interwencji strażaków było usuwanie przedmiotów,  drzew i konarów ze szlaków komunikacyjnych. W dziesięciu przypadkach interweniowano do zerwanych i uszkodzonych dachów.

Ok. godziny 19:00 w dniu 05 października zauważono na terenie miasta brak energii elektrycznej. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach, oświetlenie dróg i gospodarstwa domowe były bez prądu. Okazało się, że linia wysokiego napięcia dostarczająca energię elektryczną do naszego regionu została uszkodzona na terenie województwa lubuskiego. W związku z czym awaria objęła większość naszego powiatu. Dostawa prądu została wznowiona ok. godziny 13:00 w dniu 06 października. Do tego czasu w dwóch przypadkach strażacy byli wezwani do zasilenia obiektów w energię elektryczną przy użyciu agregatów prądotwórczych.

W tego typu działaniach ilość spływających zgłoszeń znacznie przewyższa możliwości wysłania pomocy w danej chwili do wszystkich potrzebujących. Konieczne było określanie priorytetów ratowniczych tj. dysponowanie podmiotów do zdarzeń, w których występuje duże zagrożenie.  

Na dzień dzisiejszy łączna ilość zdarzeń związanych z usuwaniem skutków przejścia orkanu przez nasz powiat to 123 interwencje. Pozytywnym akcentem może być fakt, że nie było osób poszkodowanych.

Prócz zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie, w zdarzeniach brały udział zastępy z wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu wolsztyńskiego.

W poszczególnych gminach odnotowano następującą ilość zdarzeń:

- gmina Wolsztyn  - 51

- gmina Siedlec - 33

- gmina Przemęt - 39

 


 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak