aktualnosci

Dodano:2017-11-01, GROŹNY WYPADEK ZA CHOBIENICAMI


W dniu 30 października,  niedługo po godzinie 20:00, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymał informację o dachowaniu samochodu osobowego za miejscowością Chobienice w kierunku na Zbąszyń.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chobienicach oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie. Po dojeździe zastępy zastały samochód osobowy po uderzeniu w drzewo leżący na dachu poza drogą. W środku znajdowała się jedna osoba poszkodowana. Siła uderzenia była na tyle duża, że wyrwany silnik pojazdu znajdował się na drodze, kilkadziesiąt metrów dalej. Na miejsce zdarzenia dojechały również dwa radiowozy policyjne oraz Zespół Ratownictwa Medycznego typu „S".

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetlaniu miejsca działań, otwarciu drzwi za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu poszkodowanego. Do czasu przybycia ZRM poszkodowanemu udzielano wsparcia psychicznego, założono kołnierz ortopedyczny w celu unieruchomienia odcinka szyjnego kręgosłupa, wykonywano dostęp do niego i ułożono na desce ortopedycznej. Usunięto również z drogi plamę oleju, pozostałości po zderzeniu oraz asystowano przy załadowaniu wraku na lawetę.

Poszkodowany cały czas był przytomny i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

W początkowej fazie działań ruch drogowy został wstrzymany, później odbywał się wahadłowo.

Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie prowadzi dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wypadku.

 

 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak