aktualnosci

Dodano:2018-02-09, ZDERZENIE SAMOCHODU OSOBOWEGO ORAZ DWÓCH CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH


09 lutego, około godziny 07:20 , do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów w okolicach miejscowości Chobienice.

Po przybyciu pierwszego zastępu z Ochotniczej Straży Pożarnej z Chobienic zastano ciągnik rolniczy z trzema przyczepami rolniczymi na poboczu drogi oraz drugi ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami które leżały na boku w przydrożnym rowie z wysypanym ziarnem. Pomiędzy nimi na jezdni znajdował się uszkodzony samochód osobowy marki Peugeot stojący w poprzek drogi powiatowej. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem jednostek służb. Na miejscu zdarzenia była Policja.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym. Ponadto zneutralizowano plamę substancji ropopochodnej. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie zgłaszała potrzeby udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po usunięciu pojazdów z drogi, sprzątnięto pozostałości po kolizji.

 

Opracowanie: st.str. Tomasz Musielak

Zdjęcia: Wolsztyn112Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak