aktualnosci

Dodano:2018-05-22, POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA


Dnia 19.05.2018r w Świętnie odbyły się uroczyste obchody z okazji  Powiatowego Dnia Strażaka powiązane z otwarciem nowej strażnicy  Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętnie. Oddanie do użytku nowego obiektu jest zwieńczeniem wielomiesięcznej ciężkiej pracy samych strażaków, lokalnej społeczności, władz samorządowych oraz wszystkich tych, którym na powstaniu nowej remizy zależało. Budynek ten daje wiele nowych możliwości druhom strażakom jak i mieszkańcom. Ma łączyć wszystkie pokolenia w ciężkiej służbie strażackiej, ma stać sie miejscem spotkań i integracji społecznej. Poprawa warunków socjalnych wpłynie bezpośrednio na rozwój pożarnictwa i może wpłynąć na zasilenie szeregów druhów ochotników.  

Same obchody z okazji Powiatowego Dnia Strażaka dzięki pięknej pogodzie i atrakcjom z tej okazji przygotowanym przyciągnęły wielu fanów pożarnictwa. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele p.w.  św. Stanisława Kostki w Świętnie. Następnie defilada przemaszerowała do nowej strażnicy gdzie odbyły się główne uroczystości. Był to dzień awansów i odznaczeń za poświęcenie jakie wkładane jest w ciężką służbę społeczeństwu. Licznie przybyli goście podziękowali za poświęcenie i  trud bycia strażakiem  jednocześnie złożyli wyrazy zrozumienia i szacunku dla rodzin, które wspierają druhów ochotników. Całą uroczystość zakończyło otwarcie nowej remizy strażackiej. Goście mogli zwiedzić budynek, zapoznać się z wyposażeniem i  przez chwilę poczuć się jak strażak.

 

 

Opracowanie: mł.asp. Jakub Kędziora

Zdjęcia: Wolsztyn112.infoProjekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak