aktualnosci

Dodano:2018-06-04, DZIEŃ DZIECKA


W Piątek w wolsztyńskim parku Policja zorganizowała festyn z okazji DNIA DZIECKA „PYRKOLANDIA". Do festynu dołączyła się współpracująca na co dzień z Policją Straż Pożarna a zaplecze techniczne zabezpieczył WOLSZTYŃSKI DOM KULTURY.

Motywem przewodnim festynu była zmiana munduru dla PYRKA. Służby przygotowały mnóstwo atrakcji dla dzieci. Do zabawy zagrzewał RUPHERT & RICO.

Policjanci pokazali dzieciom sprzęt wykorzystywany na co dzień w pracy, a strażacy oprócz pokazu sprzętu odwzorowali warunki zadymienia występujące podczas pożaru.  Prowadzono również pokaz instruktażowy pierwszej pomocy przed medycznej oraz symulator pożaru w budynku mieszkalnym uczący dzieci bezpiecznych zachowań w domu.

Gościnnie przybyła na miejsce Grupa Wodno Nurkowa z KP PSP w Kościanie. Płetwonurkowie zaprezentowali jak wygląda ich praca podczas działań ratowniczych pod wodą.

Wszystkie pokazy powiązane były z akcją Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad wodą. Pogoda spowodowała że dzieci myślą już o wakacjach dlatego podjęto też działania prewencyjne  w ramach akcji Bezpieczne Wakacje. Pogoda trochę zmieniła plan festynu ale dzieci były uśmiechnięte i radosne.

 

 

Opracowanie: st.kpt. Szymon Czachnowski

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Wolsztyn


 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak