aktualnosci

Dodano:2018-09-19, ĆWICZENIA W FIRMIE PRODUKUJĄCEJ DREWNIANE KONSTRUKCJE


W dniu 18 września około godziny 11:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze na hali produkcyjnej w jednym z zakładów w miejscowości Jaromierz. Wewnątrz prawdopodobnie znajduje się jedna osoba, która nie wyszła na zewnątrz.

Wewnątrz hali znajduje się bardzo dużo drewnianych materiałów wykorzystywanych do produkcji. W wyniku zwarcia instalacji jednej z maszyn doszło do powstaniu pożaru co powoduje bardzo duże zadymienie oraz zagrożenie dla sąsiedniej hali oraz pobliskiego lasu. Do czasu przybycia jednostek straży pożarnej zarządzono ewakuację oraz odłączono prąd w budynku gdzie powstał pożar. Jedna osoba, która próbowała podjąć wstępne działania gaśnicze nie wychodzi na zewnątrz. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz po jednym z zastępów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Siedlca oraz Kopanicy. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia jako priorytet wyznaczono odnalezienie oraz ewakuację osoby poszkodowanej z hali oraz podanie prądów gaśniczych w natarciu na pożar oraz w obronie na zagrożone obiekty.

Na szczęście jest to tylko scenariusz ćwiczeń zorganizowanych na terenie firmy zajmującej się produkcją drewnianych wyrobów ogrodowych gdzie występuje wysokie ryzyko powstania dużego pożaru.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie czasu dojazdu jednostek do miejsca zdarzenia, umiejętności prowadzenia działań, prowadzenia łączności bezprzewodowej, możliwości budowania punktu czerpania wody, udzielana kwalifikowanej pierwszej pomocy i przede wszystkim sprawdzenie przejezdności dróg pożarowych oraz możliwości ustawienia pojazdów gaśniczych.

Ćwiczenia odbyły się bez zastrzeżeń i problemów. Kierownik ćwiczeń wraz z rozjemcami podsumowali zrealizowane cele po czym zastępy zaczęły wracać do swoich jednostek.


 

Opracowanie: sekc. Tomasz Musielak

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Wolsztyn

 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak