aktualnosci

Dodano:2018-10-01, WYPADEK SAMOCHODU OSOBOWEGO NA TRASIE KĘBŁOWO - ŚWIĘTNO


Dnia 30 września 2018r około godziny 20:44 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymało informację od wypadku na trasie Kębłowo - Świętno. Dwie minuty później otrzymano kolejną informację o pożarze samochodu osobowego na tej samej trasie.

Były to dwie zbieżne informacje dotyczące sie tego samego zdarzenia.  Zadysponowano Jednostkę ratowniczo-gaśniczą z Wolsztyna oraz OSP Świętno i OSP Kębłowo.

W momencie przybycia zastano samochód osobowy na poboczu drogi, który uderzył w drzewo.  W wyniku uderzenia auto stanęło w ogniu. Kierującemu w wydostaniu sie z pojazdu pomogły przypadkowe osoby, które najechały na wypadek.

Czynności podjęte na miejscu akcji: zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano jeden prąd piany ciężkiej na palące się auto, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy - w momencie przybycia Pogotowia Ratunkowego poszkodowanego przekazano. Cały teren wokół  został dokładnie sprawdzony w celu ustalenia czy w wypadku nie brały udział inne osoby. Kierujący pojazdem został zabrany do Szpitala powiatowego w Wolsztynie. Czynności mające wyjaśnić przyczyny powstania zdarzenia prowadzi Komenda powiatowa Policji w Wolsztynie.

 

 

Opracowanie: mł.asp. Jakub Kędziora

Zdjęcia: www.wolsztyn112.info - Jakub Mazurek, Artur JankowiakProjekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak