aktualnosci

Dodano:2018-10-11, POŻAR PIWNICY W BUDYNKU JEDNORODZINNYM


Dnia 09.10.2018r około godziny 08:49 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymał informację o pożarze piwnicy na ulicy Osiedlowej w Wolsztynie.

Do zdarzenia zadysponowano Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą . Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w wyniku cofnięcia się płomienia doszło do zaprószenia ognia w piwnicy oraz zapalenia się materiałów znajdujących się przy piecu. Właściciele posesji znajdowali się na zewnątrz domu. Jedna osoba w wyniku kontaktu z gorącymi gazami pożarowymi uskarżała się na pieczenie twarzy. Na miejsce zadysponowano Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło pomocy poszkodowanej.

Czynności podjęte przez strażaków: podano dwa prądy wody w celu ugaszenia pożaru, całość została jeszcze raz zlana wodą. Dokonano odpowiednich pomiarów aby wyeliminować obecność szkodliwych gazów a całe mieszkanie zostało dokładnie przewietrzone. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. 


Opracowanie: mł.asp. Jakub KędzioraProjekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak