aktualnosci

Dodano:2018-10-15, X RAJD OCHOTNICZYCH STAŻY POŻARNYCH


W dniu 13 października 2018 odbyły sie już X warsztaty Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym razem gościła nas gmina Przemęt. Warsztaty miały miejsce w miejscowościach: Mochy, Kaszczor, Wieleń i Osłonin i miały na celu sprawdzenie możliwości taktycznych jednostek.

Tematem szczegółowym ćwiczeń: Przestrzeganie zasad BHP podczas i doskonalenie działań w zakresie Ratownictwa Medycznego, Gaszenia pożarów wewnętrznych, pracy przy ciekach i zbiornikach wodnych.

W warsztatach udział wzięły jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a były to jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Siedlca, Tuchorzy, Kębłowa, Obry, Moch, Kaszczoru oraz Przemętu.

Przygotowaniem, nadzorem i oceną ćwiczeń zajęli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie. Podczas warsztatów poszczególne jednostki przemieszczały się na przygotowane stanowiska, na których czekało na nich zadanie określonych dziedzin.

Pogoda jak i miła atmosfera dopisały. Najlepsze jednostki z każdej gminy otrzymały od władz samorządowych sprzęt w postaci węży tłocznych rozdzielacza, lub nagrodę finansową. Były to jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kaszczoru, Siedlca i Kębłowa.

 

 

Opracowanie: st.kpt. Szymon Czachnowski

Zdjęcia: st.kpt. Szymon CzachnowskiProjekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak