aktualnosci

Dodano:2018-10-18, POŻAR BALOTÓW SŁOMY W BUCZU


Dnia 16.10.2018r około godziny 14:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymał informację o pożarze stogu słomy w miejscowości Bucz. Jednostki, które pierwsze dotarły na miejsce po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdziły, że pożarem objęte są  baloty słomy. W pobliżu znajduje się las i zabudowania służące do uprawy warzyw.

Działania straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na baloty. Działano również w obronie tak aby pożar nie zagroził terenom leśnym oraz zabudowaniom w pobliżu. Rozmiar pożaru i przypuszczalny czas działań spowodowały, że utworzono dwa punkty czerpania wody w miejscowościach Bucz i Barchlin tak aby można prowadzić działania skutecznie. Spalona słoma była przewożona na pobliskie tereny rolnicze gdzie była dokładnie przegarniana i zlewana wodą.

W działaniach brało udział 9 pojazdów pożarniczych i łącznie 35 strażaków. Jednostki na działające na miejscu zdarzenia to: Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Wolsztyna, Ochotnicza Straż Pożarna z Bucza, Przemętu, Śmigla, Starego Bojanowa, Kaszczoru oraz OSP Moch.

 

 

Opracowanie: mł.asp. Jakub Kędziora

Zdjęcia: osp.bucz.pl



Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak