aktualnosci

Dodano:2018-10-26, CZTERY GROŹNE INTERWENCJE W CZWARTKOWYM PRZEDPOŁUDNIU


25 października 2018 roku na terenie powiatu wolsztyńskiego doszło do kilku niebezpiecznych wypadków. W ostatnich dniach warunki na drogach diametralnie się pogorszyły. Aura pogodowa nie sprzyja szybkiej i brawurowej jeździe. Dlatego apelujemy do kierowców.

ZWOLNIJ !!! POMYŚL !!! ZACHOWAJ CZUJNOŚĆ !!!


O godz. 7:20 na terenie gminy Przemęt miało miejsce dachowanie samochodu osobowego. W zdarzeniu udział brała jedna osoba, która na szczęście w tym przypadku była w stanie sama opuścić pojazd. Na miejsce zadysponowano Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą z Wolsztyna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z  Przemętu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz udzieleniu pierwszej pomocy kierującej pojazdem. W efekcie końcowym poszkodowana została zabrana do  Szpitala Powiatowego w Wolsztynie.

Następny wypadek miał miejsce na terenie gminy Siedlec. Około godziny 8:20 w miejscowości Jaromierz kierujący samochodem osobowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo. Na miejsce zadysponowano Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą z Wolsztyna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Obry. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy kierującemu.

Kolejny wypadek miał miejsce na również na terenie gminy Siedlec. O godz. 10:20 dachował bus na trasie Powodowo - Żodyń. Na szczęście i w tym przypadku kierujący sam opuścił pojazd. Na miejsce dotarła Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Wolsztyna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Kopanicy. Podjęte czynności: zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, udzielono poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Należy również dodać, że w dniu dzisiejszym w okolicach rynku w Wolsztynie miało miejsce potrącenie rowerzysty. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Najtragiczniejszy wypadek dzisiejszego czarnego czwartku miał miejsce po za terenem powiatu Wolsztyńskiego. W okolicach miejscowości Ruchocice doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem trzech pojazdów. Śmierć poniosła jedna osoba.

 

 

 

Opracowanie: mł.asp.Jakub Kędziora

Zdjęcia: www.wolsztyn112.info , www.waszdzienpodniu.pl , OSP Przemęt - strona FacebookProjekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak