aktualnosci

Dodano:2019-01-02, POŻAR SAMOCHODU OSOBOWEGO


Dnia 1 stycznia w miejscowości Siedlec doszło do poważnego zdarzenia, w którym kierowca samochodu osobowego z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w jeden z budynków jednorodzinnych, uszkadzając po drodze skrzynki na listy i ogrodzenie. Po chwili przód pojazdu zaczął się palić. Kierowcę z pojazdu wydobyły osoby postronne jeszcze przed przybyciem służb.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Siedlca. Dojechały również dwa radiowozy oraz Zespół Ratownictwa Medycznego typu "S".

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy pojazdu do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podaniu piany gaśniczej na palący się samochód. Podczas działań strażaków ruch na drodze został wstrzymany.

Nikomu z domowników nic się nie stało. Została uszkodzona elewacja budynku bez naruszenia jego konstrukcji i stabilności. Kierowca pojazdu został zabrany do wolsztyńskiego szpitala a przyczynę powstania zdarzenia będzie wyjaśniać Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie.

 

 

Opracowanie: sekc. Tomasz Musielak

Zdjęcia: www.wolsztyn112.info - Artur JankowiakProjekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak