aktualnosci

Dodano:2019-01-20, BEZPIECZNE FERIE


Państwowa Straż Pożarna to nie tylko akcje i doskonalenie zawodowe aby podnosić swoje kwalifikacje. Straż pożarna to również wszelkiego rodzaju warsztaty, pokazy, pogadanki dla społeczności powiatu wolsztyńskiego. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych, chcemy pokazać, nauczyć i uświadomić każdego i z wszystkiego co znamy, potrafimy, co może nam pomóc w sytuacjach kryzysowych.

Wolsztyńscy strażacy w ramach akcji „Bezpieczne ferie" odwiedzili ostatnio Zespół Szkół Specjalnych, aby opowiedzieć o ważnych zagadnieniach jakimi są:

- zachowanie na zamarzniętych akwenach wodnych,

- o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla „Czad",

- o zagrożeniach pożarowych związanych z okresem zimowym i postępowaniu w takich sytuacjach,

- o pierwszej pomocy.


Wychodzimy naprzeciw szkołą w tematyce związaną ze strażą pożarną. Wiemy, że młodzież bardzo szybko przyswaja wiedzę i odpowiednio pokierowana może tą wiedzę mądrze wykorzystać. Jesteśmy zadowoleni również z faktu, że nasz fach cieszy się takim zaufaniem i zainteresowaniem.

Nie tylko młodzież szkolna ma chrapkę na odrobinę pożarnictwa w praktycznym wydaniu. Nasi funkcjonariusze docierają również do grup bardziej zaawansowanych wiekowo. W przemęckim GOKu odbyliśmy spotkanie z „Uniwersytetem III Wieku". Tematyka spotkania również opierała się na praktycznych radach ze strony naszych strażaków. Takie wskazówki mogą nam naprawdę pomóc w sytuacjach zagrożenia, mogą uratować życie i ochronić zdrowie nasze i naszych bliskich.

 


 

Opracowanie: mł.asp. Jakub Kędziora

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Wolsztyn

 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

stat4u
Copyright (c) by www.straz.powiatwolsztyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak