07.03.2018 21:13, ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Straż Wolsztyn

28 lutego 2018r.  we Wroniawach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

28.02.2018 21:06, POŻAR BARAKU W GRÓJCU MAŁYM

Straż Wolsztyn

27 lutego około godziny 12:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze barakowozu na terenie ogrodów działkowych w miejscowości Grójec Mały.

28.02.2018 15:59, "SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ" - AKCJA ZBIÓRKI KRWI

Dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w wolsztyńskim szpitalu, 7 i 8 marca odbędzie się zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej – „spoKREWnieni służbą”.

W akcji krwiodawstwa może wziąć udział każdy kto chce oddać krew na rzecz osób chorych, ofiar wypadków i wszystkich potrzebujących.

23.02.2018 18:51, WARSZTATY Z RATOWNICTWA LODOWEGO

Straż Wolsztyn

Od 21 do 23 lutego strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Wolsztynie przeprowadzali warsztaty z ratownictwa lodowego na jeziorze Wolsztyńskim.

23.02.2018 19:25, BEZPIECZNE LODOWISKO W PARKU MIEJSKIM

Straż Wolsztyn

W parku miejskim powstaje bezpieczne lodowisko dla, które będzie dostępne dla każdego.

12.02.2018 16:39, SZKOLENIE INFORMACYJNE DLA ROLNIKÓW

Straż Wolsztyn

W 12 lutego 2018 roku w Wolsztyńskim Domu Kultury odbyło się szkolenie informacyjne pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana skierowane dla rolników pod hasłem „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi".

09.02.2018 11:19, POKAZY RATOWNICTWA NA ZAMARZNIĘTYCH AKWENACH

Straż Wolsztyn

Przez trzy dni (6, 7 i 8 lutego) strażacy z Jednostki Ratowniczo-gaśniczej w Wolsztynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemęcie i Chobienicach przeprowadzali pokazy działań ratowniczych na zamarzniętych akwenach.

09.02.2018 21:38, ZDERZENIE SAMOCHODU OSOBOWEGO ORAZ DWÓCH CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH

Straż Wolsztyn

09 lutego, około godziny 07:20 , do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów w okolicach miejscowości Chobienice.

09.02.2018 21:51, POGADANKA W PRZEDSZKOLU

Straż Wolsztyn

Dnia 9 lutego strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Wolsztynie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu odwiedzili  przedszkolaków z Belęcina.

03.02.2018 23:28, Narada i otwarcie salki edukacyjnej OGNIK

Straż Wolsztyn

2 lutego 2018 roku w siedzibie Komendy odbyła się narada podsumowująca działania w 2017 roku. W naradzie uczestniczyli:

-mł.bryg. Dariusz Matczak Zastępca Wielkopolskiego Komednata Wojwódzkiego PSP

-Piotr Krajewski - Wicestarosta wolsztyński

-Andrzej Wita -  Przewodniczący  Rady Powiatu

-mł.bryg. Rafał Kociemba - Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu

-Tomasz Spiralski - Zastępca Burmistrza Wolsztyna

-Dorota Gorzelniak - Wójt Gminy Przemęt

-Hieronim Birk - Zastępca Wójta Gminy Siedlec

-dh Henryk Żok -  Członek ZW ZOSP RP jednocześnie Prezesa  Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP

-dh Józef Pauch - Prezesa  Zarządu Oddziału Gminnego w Przemęcie