28.05.2014 10:33, Intensywne opady deszczu

Straż Wolsztyn

W dniu 27 maja nad terenem powiatu wolsztyńskiego przeszły bardzo intensywne opady deszczu połączone z wyładowaniami atmosferycznymi. Największa intensywność opadów wystąpiło w miejscowościach Mochy i Przemęt  oraz Świętno.

12.05.2014 12:01, Dzień Strażaka 2014

Straż Wolsztyn

W  dniu 4  maja  przypada dzień  św. Floriana patrona strażaków. W Komendzie Powiatowej PSP w Wolsztynie uroczysta akademia odbyła się w dn. 9  maja. W uroczystości uczestniczyli: Pan Jacek Skrobisz - Wicestarosta Wolsztyński, Pan Andrzej Rogoziński - Burmistrz Miasta Wolsztyna, Pan Adam Cukier Wójt Gminy Siedlec, Pani Dorota Gorzelniak - Wójt Gminy Przemęt,  insp. Zbigniew Drzymała  Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie, Pan  Hieronim Birk Zastępca Wójta Gminy Siedlec, dh  Henryk Żok członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, dh. Marian Skibiński Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Przemęcie,  Pan Andrzej Popko - Nadleśniczy Nadleśnictwa Wolsztyn, Pani Sylwia Tomiak-Rozynek - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wolsztynie, Pan Zbigniew Artwiński - Sekretarz Powiatu.

08.05.2014 13:09, Ćwiczenia w JMK

Straż Wolsztyn

W dniu 7 maja o godz. 13.00 w obiektach JMK sp. z o.o. w Powodowie zostały przeprowadzone ćwiczenia dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu. W przyjętym scenariuszu założono że powstał pożar w obiektach magazynowych. W wyniku bardzo dużego zagrożenia podjęto decyzję o natychmiastowym zarządzeniu ewakuacji wszystkich pracowników.

08.05.2014 15:28, Noc w muzeum

06.05.2014 08:19, Pierwsze stopnie oficerskie

Straż Wolsztyn

W dniu 4 maja przypada Dzień Strażaka. Jest  to święto zarówno strażaków Państwowych, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych. Centralne uroczystości  oraz promocja oficerów Państwowej Straży Pożarnej odbyły się o godz. 12.00 w Warszawie na Placu J. Piłsudskiego. W uroczystości uczestniczył  również premier Donald Tusk.

15.04.2014 15:11, Wypadek na obwodnicy

Straż Wolsztyn

W dniu 15 kwietnia br ok. godz. 13 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu obwodnicy Wolsztyna z   ul. Powstańców Wlkp.

01.04.2014 09:36, Uno na drzewie

Straż Wolsztyn

W dniu 31 marca br.  wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na trasie Nowy Widzim - Stara Dąbrowa z udziałem trzech osób poszkodowanych. Na miejsce zadysponowano zastępy ratownicze z JRG Wolsztyn, pogotowie ratunkowe oraz policję.

31.03.2014 10:40, Spotkanie służb ratowniczych

Straż Wolsztyn

Dnia 27 marca 2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyła się narada robocza służb ratowniczych powiatu wolsztyńskiego. Celem spotkania była wymiana uwag i spostrzeżeń dotyczących współpracy podczas działań ratowniczych pomiędzy służbami, a także wypracowanie określonych sposobów postępowania przy ich likwidacji.

18.03.2014 10:22, Dni Doradztwa Zawodowego

Straż Wolsztyn

W dniu 15 lutego  pod patronatem Starosty Wolsztyńskiego i Burmistrza Wolsztyna odbyły się X Dni Doradztwa Zawodowego.  Po raz pierwszy w nich udział wzięła tut. Komenda. Oferta mundurowych spotkała się z ze sporym zainteresowaniem, zarówno wśród gimnazjalistów jak i tegorocznych maturzystów.

10.03.2014 08:47, Pomoc dla Dominika

Straż Wolsztyn

Na wolsztyńskim rynku zorganizowana została przez Szkołę Podstawową nr 1 w Wolsztynie oraz Wolsztyński Klub Biegowy akcja charytatywna pod nazwą „Mila dla Dominika".

28.02.2014 09:41, Spotkanie robocze służb

Straż Wolsztyn

W dniu 27 lutego br.  siedzibę Komendy odwiedziło kierownictwo wolsztyńskiej policji na czele  z  insp. Zbigniewem Drzymałą Komendantem Powiatowym Policji i kom. Jarosławem Frąckowiakiem I Zastępcą Komendanta wraz z przedstawicielami wydziałów.

24.02.2014 15:28, Pożar na IV piętrze w budynku wielorodzinnym w Wolsztynie

Straż Wolsztyn

Ok. godz. 10.40 z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w Wolsztynie na ul. Garbarskiej. Na miejsce natychmiast wyjechały samochody ratownicze z JRG w Wolsztynie oraz OSP Siedlec, Kębłowo i Świętno.

19.02.2014 17:05, Nabór do służby

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie

ul. Wschowska 17, 64-200  Wolsztyn

ogłasza nabór do służby w Państwowej Straży Pożarnej

na stanowisko

stażysta

w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP

20.02.2014 14:09, Przekazanie sprzętu i narada roczna

Straż Wolsztyn

We  wtorek 18  lutego 2014 roku  w Restauracji „Leśna" w Karpicku odbyła się narada roczna poświęcona podsumowaniu działalności  KP PSP w Wolsztynie w 2013 roku. Narada była również okazją do oficjalnego przekazania pojazdów pożarniczych które otrzymała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Wolsztynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kopanicy.

linia

31.01.2014 10:17, Wniosek o zakończeniu budowy obiektu budowlanego i zamiarze przystąpienia do jego użytkowania

W związku z powtarzającymi się  brakami w składanych  zawiadomieniach o przystąpieniu do użytkowania obiektu, tutejsza Komenda przedkłada zalecany wzór wniosku oraz  wykaz dokumentów potrzebnych podczas czynności kontrolnych dla zgłoszonego obiektu.

Poniżej link do pobrania niezbędnych dokumentów

Dokumety do pobrania

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 25