07.09.2015 12:46, Zawody Wędkarskie

Straż Wolsztyn

W dniu 29.08.2015 roku na zbiorniku wodnym Jeziórko Kazimierz w Sączkowie odbyły się Mistrzostwa Strażaków w Otwartych Zawodach w Wędkarstwie im. Dariusza Grodziskiego.

04.09.2015 09:26, Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym.

Straż Wolsztyn

29 sierpnia 2015 r. w mieście  Feltre (Włochy) odbyła się 15. edycja Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym.

02.09.2015 12:40, Zderzenie karetki z samochodem osobowym

Straż Wolsztyn

W dniu 1 września  2015 roku w Wolsztynie na skrzyżowaniu ul. Drzymały i Komorowskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z ambulansem   SP ZOZ w Wolsztynie.

27.08.2015 12:56, Podsumowanie wakacji

Straż Wolsztyn

Wakacje zbliżają się do końca, pora na krótkie podsumowanie. W okresie lipca i sierpnia odnotowaliśmy 174  zdarzenia:

-38 Pożarów

-135 Miejscowych zagrożeń

-1 Alarm fałszywy

20.08.2015 10:56, APEL O KREW

Straż Wolsztyn

Zwracamy się z prośbą o oddanie krwi dla syna naszego kolegi st. sekc. Piotra Wawrzyniaka strażaka Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Dziecko znajduje się obecnie w szpitalu w Poznaniu.

Marcel urodził się 05.08.2015r. w Lesznie, gdzie podczas porodu stracił mamę.

Chłopiec jest wcześniakiem, cierpi na niekrzepliwość krwi i wymaga częstego jej przetłaczania.

Oddawana krew może przyczynić się do jego powrotu do zdrowia a nawet uratować mu życie.

W imieniu st. sekc. Piotr Wawrzyniak - Dziękujemy za okazaną pomoc

Krew można oddawać w najbliższym oddziale krwiodawstwa z dopiskiem:

Marcel Wawrzyniak

Katedra i Klinika Neonatologii, ul. Polna 33, Poznań Intensywna Terapia

KRWIOBUS w KW PSP w Poznaniu

18.08.2015 10:44, II Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w kolarstwie MTB

15 sierpnia 2015 r. w Morzyczanie na terenie powiatu stargardzkiego odbyły się „II Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w kolarstwie MTB".

11.08.2015 13:32, Bezpieczeństwo nad wodą

Straż Wolsztyn

Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy, że bezpieczeństwo w czasie odpoczynku na wodą jest tak samo istotne jak na przykład jazda samochodem  zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Wielu ofiarom tragedii brakuje po prostu wyobraźni.

A oto kilka zasad jakich należy przestrzegać nad wodą aby uniknąć niebezpieczeństwa:

• nie wolno wchodzić do wody po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Najczęściej toną osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub pod wpływem takich środków;
  • nie wolno wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności;
  • po wejściu do wody najpierw należy schłodzić okolicę serca, karku oraz twarz;
  • do wody wchodzimy tylko w miejscach oznakowanych, gdy nad kąpiącymi się czuwa ratownik;
  • nie skaczmy do wody na "główkę", tym bardziej jeśli nie znamy głębokości wody. Taki skok może doprowadzić do urazów kręgosłupa i kalectwa;
  • gdy przy kąpielisku strzeżonym widzimy czerwoną flagę lub nie jest wywieszona żadna flaga - kąpiel jest zabroniona;
  • rodzice powinni zawsze czuwać nad kąpiącym się dzieckiem;
  • nie należy przepływać czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji;
  • nie zaleca się kąpać zaraz po jedzeniu - powinno się odczekać przynajmniej pół godziny
  • do wody najlepiej wchodzić w grupie, albo przynajmniej z drugą osobą;
  • korzystając ze sprzętu wodnego upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie umieją pływać są we właściwy sposób zabezpieczone - mają na sobie specjalne kamizelki;

06.08.2015 12:15, CHROŃ SIĘ PRZED UPAŁAMI

Straż Wolsztyn

Lato w pełni lipcowa aura nie rozpieszczała nas temperaturami. Sierpień przyniósł znaczny wzrost temperatur, który może powodować zagrożenie dla organizmu. Jak się chronić i jak postępować podczas upałów, aby być bezpiecznym i nie narazić się na komplikacje zdrowotne.

05.08.2015 14:42, Pracowity dzień wolsztyńskich strażaków.

Straż Wolsztyn

W dniu 4 sierpnia na terenie powiatu doszło do czterech groźnych pożarów.

O godzinie 6:16 zastęp OSP Boruja zadysponowany został do pożaru sterty słomy w Mariankowie.

03.08.2015 20:51, Tragiczny wypadek na drodze Obra - Jażyniec

Straż Wolsztyn

W dniu 03.08.2015r na trasie Obra – Jażyniec (gmina Wolsztyn) miał miejsce wypadek komunikacyjny z udziałem Fiata Uno i Mercedesa Sprintera

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 45