15.04.2016 12:06, Pożar stolarni w Barchlinie

Straż Wolsztyn

Dnia 14 kwietnia 2016  o godz. 21.50 do stanowiska kierowania, wpłynęło zgłoszenie o pożarze stolarni  w miejscowości  Barchlin gm. Przemęt.  Ze względu na rodzaj obiektu do zdarzenia zadysponowano samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Przemętu, Bucza, Moch, Kaszczoru, Kębłowa, Świętna i Śmigla.

11.04.2016 11:44, Powiatowe warsztaty mieszkaniówka 2016

Straż Wolsztyn

W dniach 4-9 kwietnia 2016r., zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. Warsztaty były przeznaczone dla strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie a w wybranych dniach dla strażaków z jednostek OSP z KSRG, powiatu wolsztyńskiego. Zajęcia poprowadził st.asp. Arkadiusz Lepa, lider z pośród strażaków PSP z dziedziny gaszenia pożarów wewnętrznych.

06.04.2016 09:52, Tragedia w lesie

Straż Wolsztyn

5 kwietnia br., około godziny 15:00, dyżurny stanowiska kierowania w Wolsztynie  został powiadomiono o prawdopodobnym pożarze lasu i zasłabnięciu osoby w miejscowości  Wojciechowo. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane zastępy ratownicze z JRG Wolsztyn oraz OSP Siedlec, Chobienic, Kopanicy, Tuchorzy.

30.03.2016 19:50, Otwarte strażnice

niedzielę 3 kwietnia 2016 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby w ramach akcji„Otwarte Strażnice".

W ramach akcji będzie możliwość porozmawiać na temat:

-Bezpieczeństwa pożarowego

-Bezpieczeństwa związanego z tlenkiem węgla - akcja prewencyjna „NIE DLA CZADU"

-Bezpieczeństwa związanego z akcją "Stop pożarom traw"

Zaprezentowana zostanie  makieta domku, symulującego zagrożenia pożarowe.

Będzie również możliwość porozmawiać ze strażakami na temat służby w PSP oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

ZAPRASZAMY  !!!

16.03.2016 08:59, Rozszczelnienie gazociągu średniego ciśnienia

Straż Wolsztyn

W dniu 15 marca 2016 r. ok. godz. 14.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o  rozszczelnieniu linii gazowej pomiędzy miejscowościami Tuchorza i Boruja gm. Siedlec. Informację zgłosił rolnik który orał pole.

09.03.2016 12:58, Przekaż 1 % podatku

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Dla córki naszego kolegi Marcina Mocka - funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie. Pełni służbę od 12 lat ostatnio na stanowisku  - dowódcy zmiany JRG.

Natalka skończyła w styczniu 4 latka. Po długim leczeniu została postawiona diagnoza - nowotwór złośliwy mózgu. Leczenie dziewczynki prowadzone jest w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" Klinika Onkologii w Warszawie.

Przekaż 1%podatku

W zeznaniu podatkowym podaj wysokość zadeklarowanej wpłaty, którą chcesz przekazać, nie więcej niż
1 % podatku należnego (wynikającego z zeznania podatkowego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół).

Fundacja „Nasze Dzieci"

NR KRS -  0000249753

HASŁO -  „NATALIA MOCEK"

08.03.2016 09:02, Turniej Wiedzy Pożarniczej

Straż Wolsztyn

Dnia 7 marca 2016 w sali Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie   przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wolsztynie a  Komenda Powiatowa PSP w Wolsztynie przygotowała zestawy pytań oraz wystawiła komisję sędziowską.

03.03.2016 10:06, Otwarte strażnice

W niedzielę 6 marca  2016 roku  w godzinach 10.00 - 14.00, w Komendzie Powiatowej  PSP w Wolsztynie,  prowadzona będzie kolejna akcja edukacyjna „OTWARTE STRAŻNICE".

W ramach akcji będzie możliwość porozmawiać na temat:

-Bezpieczeństwa pożarowego w budynkach,

-Bezpieczeństwa związanego z tlenkiem węgla - akcja prewencyjna „NIE DLA CZADU"

-Bezpieczeństwa związanego z okresem grzewczym - akcja prewencyjna „ZGAŚ RYZYKO".

Każdy kto zdecyduje się odwiedzić strażaków, będzie miał ponadto możliwość zwiedzenia strażnicy, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia, porozmawiania ze strażakami na temat specyfiki ich służby.

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!!!

02.03.2016 15:02, Warsztaty techniczne

Straż Wolsztyn

W  dniach 24-26 lutego 2016 r.  zorganizowano  warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków  PSP i OSP. Miejscem  ćwiczeń  były  nieużytkowane obiekty   w miejscowości Świętno gm. Wolsztyn.

linia

23.02.2016 08:42, Narada roczna, oddanie części inwestycji do użytkowania, przekazanie samochodów

Straż Wolsztyn

Dnia 17 lutego 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie odbyła się niecodzienna uroczystość. W nowych murach odbyła się narada podsumowująca 2015 rok oraz ...