13.06.2013 11:03, Zawody Powiatowe

03.06.2013 21:49, Podziękowania

W sobotę 1 czerwca br. na Cmentarzu Parafialnym w Wolsztynie pożegnaliśmy naszego Kolegę

Ś+p.  kpt. mgr Arkadiusza Mocka

Wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach, dzielili  się smutkiem i żalem, okazali wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyli we mszy św. i ceremonii pogrzebowej śp. Arkadiusza
Rodzinie, Przyjaciołom, Sąsiadom, Znajomym, Delegacjom, za okazaną pomoc i współczucie

Serdeczne podziękowania składa najbliższa rodzina oraz koleżanki i koledzy z KP PSP w Wolsztynie.

Uroczystości pogrzebowe

31.05.2013 17:03, .

Z głębokim żalem informujemy, że dnia 29.05.2013  tragicznie zginął nasz kolega strażak, pracownik tutejszej Komendy

kpt.mgr  Arkadiusz Mocek

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 1 czerwca 2013.

Msza Św. w kościele pw. Św. Józefa w Wolsztynie ul. Komorowska 3

o godz.12.00

po niej ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Parafialnym

w Wolsztynie  przy ul.Lipowej

Ś+p. kpt. mgr Arkadiusz Mocek urodził się 24 listopada 1979 roku. Pełnił służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Wolsztynie na samodzielnym stanowisku pracy ds. kontrolno - rozpoznawczych i BHP. W 2000r. ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, kultywując rodzinną tradycję. W 2005r. ukończył Uniwersytet Zielonogórski na Wydziale Zarządzania zdobywając tytuł magistra o specjalności administracja publiczna. W 2006r. ukończył Studia Podyplomowe w zakresie BHP oraz Studia Podyplomowe w zakresie pedagogicznym.

Z ochroną przeciwpożarową związany był od ponad 14 lat. Służbę rozpoczął 16.08.2000r. w Komendzie Powiatowej PSP w Szamotułach na stanowisku dowódca zastępu. Z dniem 1.05.2001r. został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie i zajmował stanowiska: dowódca zastępu, młodszy inspektor, inspektor, starszy inspektor, specjalista, a od 25.07.2007r. zajmował stanowisko starszego specjalisty.

Strażak zadania i cele służby realizował z dużym zaangażowaniem oraz inicjatywą w zakresie poprawy jej warunków. Posiadał wiedzę i umiejętności które chętnie przekazywał podczas szkoleń strażakom zawodowym i ochotniczym. Brał aktywny udział w konferencjach i sympozjach o tematyce prewencyjnej, będąc także ich organizatorem i prelegentem. Organizował akcję z zakresu prewencji społecznej „Czujka dymu i czadu w każdym domu". Był także autorem poradnika pożarowego dla zarządzających hotelami, motelami i pensjonatami. Współpracował z czasopismami branżowymi, takimi jak: „Ochrona przeciwpożarowa", „W akcji" czy „Przegląd pożarniczy" pisząc do nich artykuły dotyczące zagadnień kontrolno - rozpoznawczych. W 2011 r. zorganizował konferencję szkoleniową „Bezpieczeństwo pożarowe obiektów o charakterze hotelowym w pryzmacie prewencji społecznej" Był laureatem plebiscytu na najpopularniejszego strażaka zawodowego wielkopolski 2013.

Pomimo wielu obowiązków służbowych zawsze pozostawał radosny i przyjaźnie nastawiony do koleżanek i kolegów, którym zawsze służył pomocą i dobrą radą.

Godnie reprezentował wizerunek strażaka - ratownika.

Pozostawił pogrążoną w żałobie żonę i dwójkę dzieci.

Cześć jego pamięci!

27.05.2013 11:07, Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP gm. Przemęt

Straż Wolsztyn

W dniu 26 maja br.  na boisku w Kluczewie gm. Przemęt odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach udział brały 43 drużyny w  czterech kategoriach.

27.05.2013 11:05, Weekend kolizji

Straż Wolsztyn

Miniony weekend na terenie Powiatu Wolsztyńskiego upłynął pod znakiem kolizji drogowych.

17.05.2013 12:30, Interwencje z mijającego tygodnia

15.05.2013 08:46, Uroczysta akademia

Straż Wolsztyn

W  dniu 4  maja  przypada dzień  św. Floriana patrona strażaków. W Komendzie Powiatowej PSP w Wolsztynie uroczysta akademia odbyła się w dn.10 maja.

Materiał filmowy: TV WIELKOPOLSKA

07.05.2013 09:49, POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA

Straż Wolsztyn

Dzień 6 maja 2013 roku był dniem obchodów Powiatowego Dnia Strażaka.

06.05.2013 13:01, Wypadek masowy w Mochach

Straż Wolsztyn

W dniu 26 kwietnia br. ok. godz. 11.00 przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe na skrzyżowaniu ulicy Wolności i Mleczarskiej w miejscowości Mochy.

Materiał filmowy TV WIELKOPOLSKA

29.04.2013 18:42, Jak minął tydzień!!!

Straż Wolsztyn

W dniu 24.04 o godz. 12.31 do Stanowiska Kierowania w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie .....

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 29