05.09.2016 13:14, Zasady stawiania stert i stogów

Straż Wolsztyn

Przy ustawianiu stert i stogów zwracajmy uwagę na kilka zasad. Stogi nie mogą przekraczać powierzchni  1000 m2 lub kubatury 5000 m3 . Przy ustawianiu stert i stogów należy zachować odległości co najmniej :

-od budynków wykonanych z materiałów palnych- 30m,

-od budynków wykonanych z materiałów niepalnych - 20 m;

-od dróg publicznych i torów kolejowych - 30m;

-od urządzeń i przewodów linii wysokiego napięcia - 30m ;

-od lasów i terenów zadrzewionych - 100 m.

Między stertami, stogami należy zachować odległość 30 m.

Wokół stert i stogów należy przeorać pole wykonując pas o szerokości co najmniej 2m, ale  pas powinien być wykonany w odległości    3 m od stogu. Przepisy karne przewidują mandaty za nie dostosowanie się do tych zaleceń.

30.08.2016 13:52, Wielki sukces Damiana

Straż Wolsztyn

W dniu 27 sierpnia 2016 r. u podnóża Dolomitów, w wieczornej scenerii miasta Feltre (Włochy) odbyła się 16 edycja Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym na 10 km. Tego dnia w mieście panowała wyjątkowa sportowa atmosfera. Wszystko za sprawą kilkuset biegaczy, którzy zawitali do Feltre z całej Europy w celu sprawdzenia się na trasie kilku biegów odbywających się w ramach 27 edycji zawodów Giro Delle Mura.

04.07.2016 09:29, Wspólne ćwiczenia na wodzie

Straż Wolsztyn

W dniu 30 czerwca 2016 roku odbyły się powiatowe ćwiczenia na jeziorze Kuźnickim w obrębie miejscowości Boruja oraz Kuźnica Zbąska (teren przygraniczny powiatów grodziskiego i wolsztyńskiego). Tego samego dnia ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego prowadziła również Komenda Powiatowa PSP w Grodzisku Wlkp.

27.06.2016 13:16, Warsztaty szkoleniowe dla KSRG

Straż Wolsztyn

W dniu 25 czerwca br. strażacy jednostek OSP w KSRG uczestniczyli w sprawdzianie z doskonalenia zawodowego. Na miejsce warsztatów został wybrany teren boiska w miejscowości  Siedlec, w zajęciach uczestniczyło 7 jednostek OSP.

23.06.2016 21:00, Cysterna w rowie

Straż Wolsztyn

Dnia 22.06. 2016 ok. godz. 2.40 do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku cysterny na drodze krajowej 32 Wolsztyn-Poznań.

16.06.2016 13:49, Zdarzenie masowe

Straż Wolsztyn

15.06.2016 r. zorganizowano ćwiczenia których scenariusz zakładał zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów, busa i samochodu osobowego. Z niewyjaśnionych przyczyn jeden z kierowców stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z pojazdem jadącym z naprzeciwka. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało 16 osób podróżujących pojazdami. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolsztynie, OSP w Kębłowie, Obrze, Kopanicy, Tuchorzy, Chobienicach, zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

09.06.2016 08:55, Morderczy bieg

Straż Wolsztyn

W dniu 05.06.2016 r. punktualnie o godzinie 10.00  z jaworskiego Rynku wystartowali uczestnicy IX Strażackiego Półmaratonu im Adriana Kotkowskiego. Wśród startujących był strażak z Wolsztyna st.asp. Damian Glapiak.

03.06.2016 10:49, INFORMACJA

W związku z trwającą modernizacją obiektów Komendy, wejście do pomieszczeń administracyjnych

odbywa się wg poniższego schematu.

Za utrudnienia przepraszamy.

24.05.2016 22:21, Weekend na sportowo

21 maja  br. w ramach VII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika na 10 km,  rozegrana została druga tegoroczna eliminacja Pucharu Polski Komendanta Głównego PSP w Biegach. W biegu tym startował  st.asp. Damian Glapiak zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast w klasyfikacji strazaków  Damian zajął 3 miejsce. W biegu wystartowało ponad 4000 biegaczy.

Następnego dnia  ponownie wystartował na 10km, ale w Kostrzyniu. W ramach Kurdeszowej Zadyszki rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Strażaków PSP i  OSP Powiatu Poznańskiego  zajmując 2 miejsce  w klasyfikacji strażaków  i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. To kolejne czołowe miejsca Damiana.

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych udanych startów.

18.05.2016 08:17, Uroczystość Dnia Strażaka

Straż Wolsztyn

W dniu  13 maja 2016 roku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Dowódca uroczystości st.asp. Damian Glapiak rozpoczął apel  złożenim   meldunku Komendantowi Powiatowemu PSP w Wolsztynie mł.bryg. Rafałowi Kociemba. Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi państwowej, Komendant powitał strażaków  oraz  zaproszonych gości.

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 50