26.11.2012 13:49, Ćwiczenia w Zakładzie Xella sp. z o.o. w Powodowie

Straż Wolsztyn

W dniu 26 listopada br. w zakładzie produkującym bloczki z betonu komórkowego "Xella Polska" Sp. z o.o. w Powodowie zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno-bojowe. Zgodnie z założeniem  powstał pożar w pomieszczeniach socjalnych przyległych bezpośrednio do części produkcyjnej.

30.10.2012 11:59, DARMOWA CZUJKA DLA CIEBIE

Zapisów na darmowe czujki można dokonać poprzez dostępny tutaj formularz rejestracyjny.

Komenda Powiatowa PSP w Wolsztynie co środę będzie  losowała czujkę. Osoby, które zostaną wylosowane będą poinformowane e-mailem a wykaz zwycięzców losowania umieszczony zostanie na stronie internetowej (tutaj). Odbiór czujki w piątek w godzinach 8.00 - 15.00.

Informacja o projekcie dostępna jest tutaj.

Informacje na temat tlenku węgla dostępne są m.in. tutaj lub tutaj

UWAGA!!!

W sprawie czujek prosimy nie dzwonić na telefony alarmowe!!!

linia

30.10.2012 12:00, Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków OSP

Straż Wolsztyn

W dniach 20 - 28 października 2012 r. w tut. Komendzie odbyło  się szkolenie z zakresu  ratownictwa technicznego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Wolsztyńskiego.

linia

27.10.2012 15:17, Niewiele brakowało do tragedii-zderzenie szynobusa i samochodu

Straż Wolsztyn

W dniu 27 października br ok. godz. 10.50 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do wypadku szynobusa  z samochodu osobowego.

20.10.2012 19:09, Pożar w zakładzie produkcji palet

Straż Wolsztyn

W dniu 20 października br. o godz. 4.29 Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał informację o pożarze w zakładzie produkcji palet w Karpicku gm. Wolsztyn. Do pożaru wyjechały  dwa samochody gaśnicze z JRG Wolsztyn oraz OSP Kębłowo, Świętno i Obra.

linia

16.10.2012 14:20, Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Ratownictwie Medycznym

Straż Wolsztyn

W  m-cu  październiku br. , po raz kolejny rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Ratownictwie Medycznym. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 124 zawodników z 31 powiatów w tym również drużyna z Wolsztyna.

12.10.2012 20:36, Pierwsza czujka odebrana

Straż Wolsztyn

W dniu 10.10.2012 roku  w Komendzie Powiatowej PSP w Wolsztynie, odbyło się losowanie czujki wśród uczestników ankiety z terenu  powiatu wolsztyńskiego , w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego pod hasłem prewencji społecznej „Czujka tlenku węgla i dymu może uratować twoje życie".

27.09.2012 11:28, Ewakuacja Urzędu Miejskiego w Wolsztynie

Straż Wolsztyn

W dniu 26 września br. ok. godz. 14.30 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania odebrał informację o dużym zadymieniu w pomieszczeniach na II piętrze i poddaszu. W urzędzie ogłoszono alarm i zarządzono ewakuację pracowników. Trzy osoby pozostały w budynku z uwagi na odcięcie dróg ewakuacji.

21.09.2012 13:06, Europejski Dzień bez Samochodu

Straż Wolsztyn

W dniu 20 września strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie czynnie włączyli się  w  akcje „Europejski Dzień Bez Samochodu".  Na rynku miejskim w Wolsztynie zebrała się liczna grupa dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum dla których przygotowano liczne atrakcję.

20.09.2012 14:11, Pożar w kotłowni

Straż Wolsztyn

W dniu  19 września br ok. godz. 13.30 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym w Kopanicy. Zgłoszenie wpłynęło ze stanowiska kierowania  w Zielonej Górze.

12.09.2012 12:17, Wypadek drogowy na trasie Stary Widzim - Wroniawy

Straż Wolsztyn

Dwie  osoby  trafiły do szpitala w wyniku groźnego wypadku do którego doszło 12 września br.  na trasie Stary Widzim - Wroniawy gm. Wolsztyn. Ok. godz. 8.  zderzyły się tam samochód osobowy, ciągnik rolniczy oraz samochód ciężarowy.

10.09.2012 11:34, Sprawdzian z doszkalania jednostek OSP z KSRG

Straż Wolsztyn

W dniu 8 września br. zespół z  Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie przeprowadzili sprawdzian z doskonalenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.  Celem  było sprawdzenie przygotowania jednostek do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdów i sprzętu silnikowego.

10.09.2012 09:05, Zawody wędkarskie 2012

Straż Wolsztyn

W dniu 8 września  2012 roku na łowisku Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Wolsztynie zorganizowano Międzypowiatowe  Zawody Wędkarskie Strażaków PSP. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele Komend Powiatowych PSP w Grodzisku Wlkp., Nowym Tomyślu oraz Wolsztynie.

linia

21.08.2012 12:24, Problem z owadami ?

10.08.2012 12:54, Bezpieczne wakacje

Straż Wolsztyn

W miesiącu sierpnia w Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą przebywającą na wypoczynku w tej placówce.

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 20