16.12.2015 10:50, Mikołajkowy turniej charytatywny

Straż Wolsztyn

W niedzielę 13 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Kościanie odbył „Mikołajkowy Turniej Charytatywny Służb Mundurowych", którego organizatorem była kościańska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

15.12.2015 09:57, Ćwiczenia całego stanu Komendy

Straż Wolsztyn

Zgodnie z Rozkazem Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie w dniu 10 grudnia 2015 roku przeprowadzono ćwiczenia całego stanu osobowego Komendy.

10.12.2015 13:40, Uwaga na niebezpieczne poranki na drogach

Straż Wolsztyn

Dnia 10 grudnia 2015 ok. godz. 9.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie  wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu,  w którym samochód osobowy uderzył w drzewo  na drodze  powiatowej 3813 między Kębłowem a Świętnem. Do wypadku zostały zadysponowane samochody ratownicze z JRG w Wolsztynie  oraz OSP w Kębłowie i Świętnie.

01.12.2015 20:19, Trzy nowe samochody ratowniczo-gaśnicze na terenie powiatu

Straż Wolsztyn

W miesiącu listopadzie br. trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Świętnie, Przemęcie i Siedlcu wzbogaciły się o nowe samochody ratowniczo-gaśnicze.

16.11.2015 12:53, Niebezpieczne zdarzenia drogowe na terenie powiatu

Straż Wolsztyn

W miniony weekend na terenie powiatu wolsztyńskiego odnotowano kilka bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Niech poniższe wypadki będą przestrogą i ostrzeżeniem dla innych.

12.11.2015 14:34, Nie stawaj na drodze strażakom

Straż Wolsztyn

Od momentu utworzenia w 1992 roku Państwowej Straży Pożarnej w Polsce obserwujemy bardzo intensywny rozwój ochrony przeciwpożarowej. Mimo znaczącej skuteczności działań interwencyjnych jednostek ochrony przeciwpożarowej to, liczba ofiar pożarów (rannych i śmiertelnych) od wielu lat utrzymuje się na podobnym poziomie.

27.10.2015 14:33, Nowe pojazdy specjalne

W ostatnim okresie tut. Komenda wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy specjalne.

Zakup samochodów był możliwy dzięki środkom pochodzącym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz samorządu powiatowego i  samorządów gminnych.

Są to:

Lekki samochód operacyjny - Volkswagen Jetta

Samochód specjalny typu bus  Volkswagen Caravella

20.10.2015 18:54, Uroczystości w Kębłowo

Straż Wolsztyn

17 października 2015 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie obchodziła Jubileusz 80-lecia  swojego istnienia. W trakcie uroczystości miało miejsce otwarcie rozbudowanej części remizy.

19.10.2015 12:03, Narada Pionu Informatyki i Łączności

Straż Wolsztyn

W dniach 14.10-15.10.2015r. w miejscowości Wilcze odbyła się narada służbowa dotycząca zagadnień informatyki i łączności jednostek PSP województwa wielkopolskiego.

W naradzie wzięli udział st.bryg. Zbigniew Góral Dyrektor Biura Informatyki i Łączności KG PSP,
st. bryg. Jerzy Ranecki - Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz 67 funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej, Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej.

13.10.2015 10:16, Wzrasta zagrożenie pożarami w budynkach

Straż Wolsztyn

Na dworze spada temperatura, straż pożarna odnotowuje coraz więcej zdarzeń związanych z  nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych, nieszczelnością przewodów kominowych itp. Niech przytoczone poniżej zdarzenia będą przestrogą dla innych użytkowników urządzeń grzewczych.

Prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 47